Kylie Minogue is jön a Szigetre, de itt lesz, Liam Gallagher, Richie Hawtin, Honey Dijon, Ellen Allien, Sven Väth, Nico Moreno vagy a Måneskin basszusgitárosa, VICTORIA, ezúttal szóló projektjével.

Kylie Minogue is jön a Szigetre, de itt lesz, Liam Gallagher, Richie Hawtin, Honey Dijon, Ellen Allien, Sven Väth, Nico Moreno vagy a Måneskin basszusgitárosa, VICTORIA, ezúttal szóló projektjével.

Legendás szupersztárt, a „pop örökös királynőjét”, valamint megannyi fejlesztést, újítást jelentett be a Sziget 

 

Hatalmas bejelentéssel indult a Sziget 2024-es programjait és újításait bemutató sajtótájékoztató. Eszerint a fesztivál első napján, augusztus 7-én a Sziget Nagyszínpadára érkezik a BRIT Awards-on idén „Global Icon” különdíjjal elismert, nem mellesleg tavaly évvégi, legújabb lemezének egyik daláért Grammy-díjat is bezsebelt legendás pop szupersztár, Kylie Minogue.  

 

 

A hagyományos forgatókönyvtől eltérően ezúttal Csiszár Virág, a Sziget booking managere kezdte a fesztivál sajtótájékoztatóját, méghozzá egy nagy bejelentéssel. „Az már korábbról ismert, hogy olyan nagy nemzetközi sztárokat láthatunk idén a Nagyszínpad headliner sávjában, mint Sam Smith, Liam Gallagher, Halsey, Martin Garrix és Fred again.. Ha pedig azt nézzük, hogy a korábbi sávokban fellép – mások mellett – Skrillex, Stormzy, Fisher, Raye, Janelle Monáe vagy akár Tom Odell vagy Louis Tomlinson, láthatjuk, hogy rendkívül sokszínű és erős programja lesz az idei Nagyszínpadnak. Nagy örömmel jelentem be, hogy ehhez a sorhoz csatlakozott – a nyitónap főfellépőjeként – az ausztrál szupersztár, Kylie Minogue” – mondta Virág.

A többszörös platinalemezes Kylie Minogue karrierjének újabb fénykora vette kezdetét 2023 nyarán a “Padam Padam” című slágerének köszönhetően. A Grammy-t is elnyert dal Kylie legfrissebb, ’Tension’ című albumán hallható, mely a kritika szerint „telis-tele van csillogó, ellenállhatatlan, könnyen fogyasztható dalokkal, amelyeknek egyetlen célja, hogy a hallgatót szerelemre és táncra bírja, ha nem is mindig ebben a sorrendben”. Az új album a visszatérés örömét árasztja, mely Kylie jól ismert erősségeit mutatja be énekesként, dalszerzőként és popzenei előadóként egyaránt. A világhírű popsztárnak a zenei világra gyakorolt jelentős hatását egy komoly elismeréssel is díjazták: Kylie Minogue kapta idén a BRIT Music Awards “Global Icon” különdíját, melyet az “igazán kivételes művészeknek” – legutóbb 2021-ben Taylor Swift kapta – ítélik oda. A Globális Ikon-díjat Dua Lipa adta át Minogue-nak, aki „a pop örökös királynőjeként” említette őt

 

Biztonságosabb fesztiválozás

A Sziget, a napi 95-ezres befogadó képességével Magyarország – ha úgy tetszik – 10. legnagyobb „városa”, a látogatók biztonsága és egészségügyi ellátása mindig is kiemelt szempont volt a szervezők részéről. A biztonsági és ellátási rendszer továbbra is úgy készül, hogy a nagyvárosnyi közönséget védeni és szolgálni tudja. „Az elmúlt több mint 30 év tapasztalatai alapján azt gondoljuk, hogy jól ismerjük azokat a kiemelt eseteket, amikre mindenképpen fel kell készülni, de fontosnak tartjuk, hogy a látogatók is vigyázzanak magukra és egymásra. Az információs felületeink bővítésével arra törekszünk, hogy ezután is minden kérdésre legyen hatékony válasz, a Sziget Városközpontban pedig minden eshetőségre szeretnénk megnyugtató, “egyablakos” megoldást nyújtani. Az idei fejlesztéseinkkel nem csak abban lépünk előre, hogy még hatékonyabban kezeljük a problémákat, de abban is, hogy a látogatók komfort- és biztonságérzetét is növeljük” – mondta Kádár. Ennek érdekében olyan „segítő zónákat” hoznak létre a fesztiválon, ahol nyugodt körülmények és szakmai segítség várja azokat, akik esetleg pánikroham, vagy bármilyen mentális és pszichés probléma miatt kérnek segítséget. Az egészségügyi ellátás terén pedig a balesetek többségét jelentő bokaficam vagy egyéb sérülések ellátásán túl egy olyan “védőhálót” igyekeznek biztosítani, mely az egészségügyi problémával élők – mozgáskorlátozottak, cukorbetegek vagy gyógyszer szedésre kötelezettek, stb. – számára nyújt biztonságos szórakozást.

 

Free To Be … – a Szigeten, szabadon

Idén 30. alkalommal jelentkezik a Sziget. „Több, mint 30 évvel ezelőtt nekünk is volt egy álmunk:  egy hely, ahol egy hétig együtt lehetünk, ahol mindenki megélheti a személyes szabadságát, az atmoszférát, a “flow”-t, amit egy vibráló fesztivál nyújthat, ahol megférnek egymás mellett különböző stílusok, programok és kultúrák” – mesélte Kádár Tamás. A Sziget hamar szimbólummá vált. Egy ideális világgá, ahová belépve magunk mögött hagyjuk a mindennapok gondjait, a „kinti hétköznapok” félelmeit, megosztottságát, igazságtalanságait. Ahol valóban átélhető a szeretet forradalma, az elfogadás, az együvé tartozás. „A Sziget alapértékei harminc éve változatlanok.  Hiszünk a kulturális sokszínűségben, a különbözőség elfogadásában, az egymás iránti figyelemben, a közösség erejében, a személyes boldogsághoz való jogban, a szeretet erejében, bármi is történjék közel vagy távolabb körülöttünk a világban” – emelte ki Kádár. „Európa egyik legnagyobb fesztiváljaként aktívan kiállunk az alapértékeink mellett és büszkék vagyunk arra, hogy törekvéseinket idén a European Festival Awards a társadalmi ügyek melletti kiállást elismerő „Take a Stand Award” elismeréssel díjazta” – tette hozzá. „Öt évvel ezelőtt a Love Revolution égisze alatt foglaltuk össze azokat az alapértékeket, melyek az üzeneteinkben és programjainkban is visszaköszöntek. „Az eltelt három évtizedben a Sziget és közönsége egy olyan nemzetközi közösséggé vált, mely együtt valósította meg azt az „álomállamot”, amit ma már szerte a világban a Szabadság Szigetének hívnak.  A Sziget, a szabad Szitizenek elfogadó közössége. A Sziget az a hely, ahol szabadon lehetünk önmagunk, ahol szabadon lehetünk Szitizenek” – ennek ad keretet mostantól a ”Free To Be…”, mely a Sziget számos pontján köszön majd vissza.

Kiemelt szempont a vendégélmény fokozása

„A fesztiválszcéna folyamatos változása és a látogatói igények sokfélesége minket is évente újabb fejlesztésekre ösztönöz” – folytatta Kádár. Ennek fényében idén is találkozhatunk újabb megoldásokkal a fesztiválon, de a programhelyszínek kialakításánál is több újítást jelentettek be a Sziget szervezői. Egyrészt már a bejárat utáni fogadótér is egy új képet mutat. A vendégközpontú és még gördülékenyebb ügyfélkezelést segítendő, a vendégeket egy új Welcome Zone fogadja majd, ami azon túl, hogy egy tökéletes találkozási pont, itt kerül kialakításra a megújult Városközpont is, ahol elérhető lesz minden olyan szolgáltatás, ami a látogatóknak nagy segítség a fesztivál forgatagában. Itt lesz az információs központ, a talált tárgyak osztálya, a közönségszolgálat, az ún. Szitizen Center vagy a biztonsági kérdésekben segítő panasziroda. Lesz egészségügyi szolgálat, ATM automata, powerbank illetve FestiPay feltöltés is, de itt vásárolhatnak a látogatók szigetes ajándékokat vagy City Passt, amivel Budapest számos szolgáltatását kedvezményesen vehetik igénybe. Szintén a vendégélményt fokozza, hogy a szervezők átalakítják a Nagyszínpad közönségterét is. Egyrészt kialakítanak egy kordonnal elkülönített „fan pit”-et, egyfajta rajongói zónát, valamint további újítás, hogy a koncertek jobb élvezhetősége érdekében eltűnik a közönségtér közepén álló keverőtorony (FOH), ehelyett a nézőtér két szélén álló kisebb építmény veszi át ennek szerepét.

 

 

Csiszár Virág, a Sziget booking managere a nagy helyszínek bemutatásával folytatta, így sorra vette a Nagyszínpad, a Revolut Színpad, a Bolt Party Aréna és a Colosseum neveit. „A Nagyszínpad headliner felhozatalában tehát ott lesz az első napon az új lemezével érkező szupersztár, Kylie Minogue, majd generációjának egyik legsokoldalúbb előadója, Halsey, az Oasis első lemezanyagával érkező Liam Gallagher, a hatalmas show-jairól ismert szupersztár DJ, Martin Garrix , a kortárs pop legegyedibb hangú ikonja, Sam Smith, valamint a modern elektronikus popzene legkurrensebb producere, Fred again...” – mesélte a booking manager. A Nagyszínpad korábbi sávjában olyan nevek sorakoznak, mint a brit hip-hop kulcsfigurája, Stormzy, a minden idők egyik legsikeresebb fiúbandájából ismert Louis Tomlinson, a 21. század egyik legkiemelkedőbb pop’n’soul énekesnője, Janelle Monáe, a szcéna egyik legkeresettebb tehetsége, Fisher, valamint az elektronikus zenei Grammy-rekorder, Skrillex . A délutáni sávokban pedig – mások mellett – már biztos, hogy jön a Szigetre Tom Odell, Joker Out, Yves Tumor, Becky Hill vagy Raye.

Virág kiemelte: „Idén is egyedi produkciókkal várunk hazai előadókat is. Friss hír, hogy Beton.Hofi ott lesz majd a Nagyszínpadon, mint ahogy érkezik a Margaret Island is. Az pedig már ismert tény, hogy hosszú évek után újra lesz hazai koncert a Nagyszínpad kiemelt sorában: Azahriah csütörtökön Halsey előtt lép majd színpadra.

 

 

Az alternatív zenei irányzatokat tömörítő Revolut Színpad (korábban FreeDome) nagysátrának programjából is kaptunk ízelítőt. Itt lép fel – az összesen 36 előadó közt – a Big Thief, Fontaines D.C., Marc Rebillet, a L’Imperatrice, Aurora, , a Crystal Fighters, Barry Can’t Swim és a zárónapon Four Tet. „A zárónap azért ígérkezik sokat sejtetőnek, mert aznap a Nagyszínpadon lép fel Skrillex, utána pedig Fred again.., majd a Revolut Színpadon kezd Four Tet, ők hárman tavaly a Coachella zárónapján varázsolták el a közönséget egy közös fellépéssel, és egybehangzó akaratuk volt, hogy a Szigeten ugyanarra napra hívjuk meg mindhármukat” – tette hozzá Virág.

A Bolt Paty Aréna az elektronikus zenét kedvelők Mekkája, ahol naponta a világ legismertebb party brand-jei adják egymásnak a terepet. Érkezik az őrületes performanszairól ismert elrow, a keményebb stílusokat képviselő Q-Dance, a világ legnagyobb techno rendezvényét is jegyző Awakenings, a Martin Garrix nevével fémjelzett STMPD vagy az „Univerzum legnagyobb drum&bass és dubstep partija”, a Rampage. Utóbbi a hazai Next Level csapatával kollaborál majd és a hazai frontot erősíti majd a Be Massive csapata is. Csiszár Virág kiemelte: szombaton, az STMPD napján a Nagyszínpadon lép fel Martin Garrix, nem lenne meglepetés, ha a holland világsztár aznap a Bolt Arénában is felbukkanna.”

Az alternatív elektronikus zene krémjét vonultatja fel, az ókori amfiteátrumokat idéző díszletben megjelenő Colosseum, mintegy félszáz előadónak teret adva. Közülük ott lesz például Richie Hawtin, Honey Dijon, Ellen Allien, Sven Väth, Nico Moreno vagy a vagy a Måneskin basszusgitárosa, VICTORIA, ezúttal szóló projektjével.

 



Zenei programhelyszínek

dropYard

A dropYard a Sziget hip-hop és rap színpada, ahol nem titkolt cél, hogy ennek a népszerű műfajnak a lehető legszélesebb nemzetközi merítését tudjuk bemutatni. Nappal break programok, break yoga és BMX-bemutatók után jönnek az élő fellépések, majd éjszaka Dj-szettek várhatók több stílusban, melyek idén kicsit tovább tartanak, mint az elmúlt években. A nappali programok a már megszokott módon, bár egy kicsit kiszínesítve kínálnak délutáni kikapcsolódást.

A késő délelőtti órákban Break YOGA-val indul a nap, melyet tematikus tánc workshop követ. Minden egyes nap más stílusba nyerhetnek betekintést a Szitizenek. A workshopokat követően BMX flatland bemutatókkal folytatódik a program, melyet minden nap Cypher Town battle és táncbemutatók zárnak. Az idei év egyik érdekessége, hogy az ALL STARS battle-en (főverseny) kívül egy újabb tematikus exhibition battle is készül a pénteki napra, amely koncepció megálmodója a francia Dj Kapela . A párbaj az ALL STARS battle-hez hasonlóan 2vs2 kategória lesz, mely párosok közül az egyik break, a másik pedig house táncos, így az esemény elnevezése nem meglepő módon Break down the House X Cypher Town battle.

Idén is számos, nemzetközileg is elismert csapat érkezik a dropYard színpadára, többek között a holland Ghetto Funk Collective, és a kizárólag a Szigetre egyesülő Team Brazil breaktáncosokból álló formációja. A párbajokat nem csupán dj-k kísérik a legjobb hip-hop és break beatekkel, hanem a fesztivál több napján beatboxerek és élőzenés párbajok is lesznek. A táncosok a világ számos pontjáról érkeznek megmutatni a tehetségüket, többek között Franciaországból, Brazíliából, az Amerikai Egyesült Államokból, Hollandiából, Németországból, Görögországból és még sok más országból, beleértve Magyarországot is természetesen.

A Beatbox Europe egy nemzetközi szervezet az európai beatbox közösség számára, melyet négy, különböző régióból érkező elhivatott beatboxer és szervező alapított, hogy a közösség egységét és kreativitását összefogják. Idén először mutatkoznak be a Szigeten és három nap azonos időpontban mutatják be több ország beatbox bajnokát, akik között világbajnokok is vannak. Itt lesz velünk D-Low, Solo MOM, Rogue Wave, Kristof, Middle School és Eklips is.

Az esti fellépők közül érdemes kiemelni Zola, vagy L’Entourloop fellépését, akik Franciaországban elég nagy neveknek számítanak, sőt az utóbbinak Azahriah-val is van közös számuk; P Money grime koncertje után csatlakozik hozzá Whiney, és átmennek drum and bass műfajba a Bladerunnaz alapításának 25. évfordulója tiszteletére. Zseniális új albumával érkezik Songer, Kojaque pedig Íroszágból látogat a Szigetre, és kiadója, a Soft Boy Records égisze alatt még DJ-szettet is vállalt. Rushy remek, feltörekvő angol rapper, Joe Unknown-t a neve ellenére talán már többen ismerik, és ha török rap, akkor Ezhel fellépését sem érdemes kihagyni. A hazai szcénát pedig a Wavy képviseli rengeteg vendéggel, Ótvar Pestis, Pogány Induló, Sisi, Bongor, Lil Frakk, a nagyszínpados Beton.Hofi koncert éjjelén pedig a Citromale Gang égisze alatt Hundred Sins, Beatrick & Friends fellépésén bulizhatnak a látogatók.

ibis × ALL presents The Buzz 

The Buzz lett az Európa Színpad új neve, ami nem véletlen, hiszen a kezdetektől az volt a cél, hogy az itt fellépő kisebb-nagyobb zenekarokra irányuljon a nemzetközi és hazai közönség figyelme, legyen körülöttük egy kis buzz, hiszen ezen a színpadon sok olyan, hazájukban már komolyabb sikereket elért zenekar mutatkozik be, akik nemzetközi szinten még kevésbé ismertek.

A program nem csak feltörekvő zenekarokból áll (bár itt lépnek fel a Sziget nemzetközi tehetségkutató versenyeinek győztesei is), de több olyan, már ismert fellépőt is sikerül minden évben elhívni, akik biztosan megtöltik a helyszínt. A színpad programja stílusfüggetlen, a minőségi zene és a profi produkciók állnak a középpontban, a válogatást a Sziget nemzetközi promoterei és a szervezők kutatómunkája segíti.

Különleges élményben lesz részük mindazoknak, akik a Hollandiából indult Revelland zenekarainak fellépésére érkeznek. A program alapvető célja a fogyatékkal élők számára is élvezhető koncertek, fesztiválok szervezése. Ennek megvalósítását a tavaly tavasszal elnyert EU-támogatás tette lehetővé, amelyet követően hat fesztivált kértek fel arra, hogy ajánljanak több, ilyen témákban is nyitott zenekart. Az együttesek kiválasztása után kreatív workshopok keretében elhangzott ötletek alapján hoztak létre a zenekarok a maguk koncertjeihez olyan kiegészítéseket, mint például a dalok vizuális megjelenítése, jeltolmácsolás hallássérültek számára, de sok, más érzékszervre – szaglásra, ízlelésre – ható megoldással is készülnek.

A fellépők közül érdemes kiemelni az ausztrál Royel Otis koncertjét, akiket első megjelenésük óta nagy figyelem övez és remek kritikákat kapnak, de említésre méltó a nagyon fiatal koruk ellenére hatalmas sikereket elérő Jeremias, az egyik új, nagy kedvenc, az angol Artemas, de végre sikerült összehozni a norvég szupersztár pop-rap zenekar, a Karpe: Omar Sheriff szigetes koncertjét is. Érkezik továbbá a vidám pop-elektronika stílusban tevékenykedő ClockClock, a God is an Astronaut, a Skaar, a New West és a Dead Poet Society is. Két fontos, fiatal olasz zenekart is hallhatnak majd a látogatók, Venerus és Naska személyében. A hazai fellépők közül Co Lee, Elefánt, Jazzbois, a Freakin’ Disco és IamYank képviselteti magát. A Might Delete Later különleges projektjével érkezik: meg fog osztani egy telefonszámot a látogatókkal, amin üzenetet lehet neki hagyni a Szigetről, és ő ezen üzenetek egy részéből állít össze zenét a fellépésén.

Global Village

A Sziget szívében, különböző kultúrákkal, hangokkal és színekkel körülvéve van egy hely, ahol a sokszínűség egészen más szintre emelkedik: ez a Global Village. Egy sziget a zenei óceánban, ahol a fesztiválozók más kultúrák hangzásvilágát fedezhetik fel a tradicionális zenétől az elektro-world-ig.

A program már reggel 10:00 órakor kezdődik egy csoportos jógaórával, ahol a ragyogó napsütés közepette a nyújtózás és meditálás kap szerepet, összekapcsolva a testet, a lelket és az elmét egy varázslatos környezetben. Ezt követően jön a Rajasthanból származó Dhoad Gypsies , akik nemcsak játszanak a hangszereiken, hanem magával ragadó zenéjük mellett kalbelia táncosaikkal egy érzéki hullámvasútra invitálják a látogatókat Rajasthan hagyományainak és spiritualitásának bemutatásával.  Ezután jönnek a workshopok, ahol egzotikus hangszereken tanulhatnak meg játszani az érdeklődők, vagy új zenei stílusokat fedezhetnek fel szenvedélyes szakértők vezetésével.
Délután a Global Village Tuareg sátra az intim koncertek színhelyévé válik. Olyan előadók lépnek fel többek között, mint a tibeti díva, Yunchen Lhamo, akinek varázslatos hangja a nyugalom és az elmélkedés állapotába repít.

A tánc is fontos szerepet kap a programban, mint az életöröm univerzális kifejezője, egy közös nyelv, amely mindenkit összeköt, függetlenül attól, hogy ki honnan jön. A szervezők kiemelt célja, hogy az előző évekhez hasonlóan folytassák a magyar népzene és néptánc megismertetését és népszerűsítését a nagyszámú külföldi látogatók körében. Erre ad módot a minden nap más-más tájegységek zenéiből és táncaiból álló táncház sorozat, amely a Magyar Kör Egyesület szervezésében Farkas Zoltán „Batyu” vezetésével történik minden nap.
Végül, amikor leszáll az este, a Global Village fénybe borul, és hangsúlyt kapnak az ikonikus zenekarok előadásai. Zanzibári zenéktől a venezuelai ritmusokig, a mágikus német Bukahara és a brazil énekesnő, Flavia Coelho dallamaitól egészen Sidi Wacho cumbia-hip-hop-orientális keverékéig minden hang rezonál a sokszínűséggel és inkluzivitással. Helyi legendák, mint például a Romano Drom, a Besh o Drom, a Bohemian Betyars vagy a Duckshell visznek hazai színt a világzenei kavalkádba. A koncertek közben és után sem marad a közönség zene nélkül, hiszen a helyszín rezidens belga lemezlovasa, DJ Mukambo szolgáltatja az afro-latin-groove ritmusokat.

 



Buli Színpad

Az elmúlt években sikerrel működő Tribute színpad folytatásaként debütál ez a helyszín, ami a Nagyszínpad programja utáni felhőtlen szórakozást hivatott szolgálni a legjobb tribute és pop-előadók közreműködésével. A Sziget fontos célkitűzése, hogy az éjszakai idősávban is legyenek élő koncertek, illetve, hogy a táncolni vágyó közönség is élő zenekarok által szolgáltatott minőségi zenére rophasson. A szervezők elképzelése, hogy már nem működő, de ikonikus előadók Tribute zenekarait hívják el, illetve néhány napon, főleg hazai pop előadókat hallhasson a közönség élőben, vagy Dj szettel a lemezeket pörgetve.

Sziget Beach Chill Zone

A látogatók körében népszerű Sziget Beach mind programjában, mind kialakításában megújul idén. Ez az a helyszín, ahova el lehet vonulni a nagy nyüzsgésből, ha valaki egy kis nyugalomra, pihenésre vágyik. De ez az afterpartyk helye is, ahol a látogató a nyugodt ambient és deep house zene mellett zárhatja az éjszakai bulimaratont, a napfelketében gyönyörködve.

Délelőtt közös Tai Chi program lesz a TaCsu szervezésében, ahol kora délután nemzetközi és hazai, főleg akusztikus énekes-dalszerzőket hallgathat a közönség. A hangulatos Duna-parton a délutáni órákban minden nap a helyszínre adaptált kortárs táncelőadást nézhetnek meg az odalátogatók: Piergiorgio Milano olasz koreográfus Vague című előadását, amelyben a folyó és az ember harmónikus kapcsolatát emelik ki a mozgásszínház eszközeivel. Késő délutántól hajnalig a mélyebb elektronikus chill zenék lesznek hazai és nemzetközi live act és Dj fellépők közvetítésében. A programban olyan nemzetközi nevek kaptak helyet, mint Fakear, Two Lanes és Niklas Paschbourg, akik live act formációval, vagy épp Kora és Sinca, akik 3 órás napfelkete-szettel érkeznek, de a látogatók meghallgathatják a csodálatos Kitty Florentine naplemente koncertjét is. A színpad fenti, árnyékos, erdős részen való tájolása lehetővé teszi, hogy a fellépéseket a Duna-parton chillezők is hallhassák.

LightStage

Idén is a Sziget árnyas északi csúcsát tölti meg programokkal a LightStage: napközben, 12:30 és 16:30 óra között koncertek, éjjel pedig parázs Dj-szettek várják a Szitizeneket. A Blokk építészműhely által tervezett, fából és LED-fényekből épült butikszínpadon Európa minden szegletéből, műfaji megkötöttség nélkül érkeznek az izgalmasabbnál izgalmasabb fellépők. Itt lesz például Giuse The Lizia, az olasz indie új csillaga, a német soul énekes, Jiska , akit 2022-ben New Music Award-ra jelöltek, és Szakács Erika Voice győztes is. Kihagyhatatlan a svéd pop rajongóinak Klara Keller, az autentikus punk-rock kedvelői pedig négy remek brit banda (köztük a The Meffs) koncertjén is kitombolhatják magukat. A Nagyszínpad után kezdődő éjszakai sávban az alternatív rocktól, a brit popon át, az electro pop-ig ívelő, változatos Dj-szettek szolgáltatják a talpalávalót.

 

Kapcsolódó tartalom:

SZIGET! Lesz sétáló utcaszínház, óriás zsiráfokkal és elefántokkal, Magic Mirror, Vándor Vurstli, cirkusz, de ezen kívül „pénztárcabarát” ételekkel, tavalyi italárakkal készülnek és biztonságosabb fesztiválozást ígér a SZIGET